Informacje Social media Mediateka Subskrypcja Media o nas Kontakt dla mediów

GRENKE rozprawia się z mitami na temat leasingu

Leasing musi kończyć się wykupem, nie da się w ten sposób sfinansować oprogramowania, wypełnienie wniosku zajmuje dużo czasu, a raty są niepewne – to tylko niektóre mity, jakie wciąż funkcjonują wśród przedsiębiorców. W serii krótkich filmów rozprawia się z nimi GRENKE – międzynarodowy koncern specjalizujący się w leasingu sprzętu IT i nowoczesnych technologii.

Chociaż, jak pokazuje aktualny raport  Związku Polskiego Leasingu, mikro i małe firmy w Polsce coraz częściej wybierają leasing, wokół tej formy finansowania narosło wiele nieprawdziwych opinii. Dlatego właśnie GRENKE postanowił w prosty i przejrzysty sposób pokazać, jak naprawdę wygląda proces udzielania leasingu oraz z jakimi korzyściami się to wiąże. Tematy poszczególnych filmów inspirowane są prawdziwymi pytaniami, na które klientom lub partnerom codziennie odpowiadają handlowcy GRENKE. To właśnie oni oraz prezes Zarządu GRENKE Polska, występują w filmach.

Jakie są najczęściej powtarzane mity? Pierwszy dotyczy samych przedmiotów leasingu – większość przedsiębiorców kojarzy leasing wyłącznie z finansowaniem samochodów firmowych. A przecież m.in. dzięki GRENKE w leasing można dziś wziąć nie tylko komputery, ale też oprogramowanie, sprzęt biurowy, sprzęt gastronomiczny czy inne specjalistyczne urządzenia. Kolejną barierą jest przeświadczenie, że leasing to masa dokumentów i skomplikowany do wypełnienia wniosek. Tymczasem, jak tłumaczy Katarzyna Stefańska, Doradca ds. Leasingu w GRENKE, „każdy, kto potrafi wypełnić kupon LOTTO, poradzi sobie i z tym, a cały proces zajmuje kilka minut”.

Inna błędna opinia, jaka często funkcjonuje wśród przedsiębiorców to ta, według której najbardziej opłaca się kupować wszystko za gotówkę. A przecież „nawet jeśli masz gotówkę, leasing opłaca się bardziej!” – jak tłumaczy w filmie Paweł Przybyszewski, Dyrektor ds. Handlowych w GRENKE. Wyjaśnienie jest tu proste – leasing nie angażuje środków firmy i tym samym nie narusza jej zdolności kredytowej. Co więcej, korzystając z wybranego sprzętu za pomocą leasingu, poprawia się wypłacalność firmy, wynik w bilansie oraz rating. Nie bez znaczenia jest również fakt, że leasing to też znaczne korzyści podatkowe dla przedsiębiorców.

Z którym mitem walczy się najtrudniej? Jak przyznaje Konrad Wiśniowski, prezes Zarządu GRENKE w Polsce, najbardziej złożonym zagadnieniem wciąż pozostaje Leasing Nowoczesny. „Wielu klientów myśli, że leasing musi kończyć się wykupem, tymczasem jest to tylko jedna z opcji do wyboru - mówi Wiśniowski. – Ideą leasingu jest wynajmowanie i używanie bez posiadania na własność. W wielu krajach, w których działa GRENKE, ten trend jest bardzo mocno widoczny. Klienci płacą mniejsze raty, używają np. komputerów, a po zakończeniu umowy nie wykupują ich, ale wymieniają na nowsze. To wygodne i ekonomiczne rozwiązanie to właśnie Leasing Nowoczesny, który na szczęście staje się coraz bardziej popularny również w Polsce” – wyjaśnia.

Czy będą kolejne filmy? Na razie na kanale YouTube GRENKE Polska jest ich sześć, ale w razie potrzeby pojawią się kolejne. „GRENKE to nowoczesna firma, która jest nie tylko ekspertem w dziedzinie leasingu IT, ale przede wszystkim partnerem wspierającym rozwój firm z sektora MŚP – mówi Marta Górecka, Marketing Manager GRENKE. – Dlatego słuchamy naszych Klientów, projektujemy dla nich wygodne rozwiązania, a także dbamy o to, aby wybierali najkorzystniejsze dla siebie rozwiązania finansowe. Jeśli więc pojawią się kolejne mity na temat leasingu, na pewno będziemy z nimi walczyć!” – dodaje.

GRENKE to ekspert w dziedzinie leasingu IT. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu, który powstał w latach 70-tych w Niemczech. Obecnie jest to jedna z największych niezależnych firm leasingowych, notowana na giełdzie we Frankfurcie nad Menem. W Polsce GRENKE działa od października 2003 roku – ma siedzibę w Poznaniu i 4 biura regionalne.

  • Marta Górecka
  • Marketing Manager
  • mgorecka@grenke.pl
  • +48 691 710 866
  • +48 61 872 37 38
  • GRENKELEASING Sp. z o.o.
  • abpa A. Baraniaka 88
  • 61–131 Poznań