Informacje Social media Mediateka Subskrypcja Media o nas Kontakt dla mediów

Przedsiębiorco, bądź zwinny i sprytnie zarządzaj finansami!

Każdy, kto prowadzi swoją firmę wie, że aby się rozwijać i być innowacyjnym trzeba stale szukać nowych rozwiązań. To nieustannie wymaga inwestowania i poszukiwania optymalnych form finansowania tych inwestycji. Jak pośród różnych możliwości wybrać tę najbardziej efektywną? Odpowiedzią może być leasing, który jest nie tylko formą finansowania, ale też pewną filozofią działania!

Ostatnio coraz częściej mówi się o "zwinnym zarządzaniu projektami" (ang. Agile Project Management), czyli takim podejściu do organizacji pracy zespołów, aby w elastyczny i interaktywny sposób zapewnić im osiągnięcie celu. To oczywiście wiąże się również z realizacją założonego budżetu i wybieraniu takich form finansowania, które przyniosą jak największe korzyści całej organizacji. Dotyczy to przede wszystkim firm z sektora MŚP, które są w fazie intensywnego wzrostu i aby zyskać przewagę konkurencyjną, muszę stale szukać innowacyjnych rozwiązań.

Gotówkę…zachowaj na koncie! Jeszcze kilka lat temu przedsiębiorcy wierzyli, że najbardziej opłaca się kupować za gotówkę. Inaczej mówiąc – inwestować to, co wcześniej zarobili. Dziś już wiadomo, że najczęściej się to nie sprawdza! Nawet jeśli Twoja firma ma na koncie sporą kwotę, na potrzeby nowych inwestycji lepiej wziąć leasing. Dlaczego? Chociażby dlatego, że w ten sposób nie tracisz płynności finansowej i nie zamrażasz własnych środków. Biorąc nowy sprzęt w leasing możesz od razu na nim zarabiać i z wypracowanego zysku spłacać raty.

Podatki… możesz sobie zmniejszyć! Leasing nie tylko pozwala na szybki dostęp do nowych inwestycji, ale również pozwala zyskać ulgi podatkowe. W przeciwieństwie do zakupów za gotówkę czy kredytu, raty leasingowe stanowią koszt uzyskania przychodu i możesz od nich odliczyć VAT. Nie dość więc, że wybierasz korzystne finansowo rozwiązanie, to jeszcze zyskujesz dodatkowe ulgi.

Nie trać czasu, działaj szybko! W przypadku nowych inwestycji czas odgrywa często kluczową rolę. Dlatego większość firm leasingowych daje dzisiaj możliwość załatwienia wszystkich formalności online, np. gdy zakupy robimy w sklepie internetowym. – W ten sposób można już kupić na przykład komputery, oprogramowanie, drukarki, ale też inny, specjalistyczny sprzęt – wyjaśnia Jakub Świętochowski, dyrektor ds. handlowych Region Mazowiecki i Łódzki międzynarodowego koncernu leasingowego GRENKE. – Wszystkie formalności związane z uzyskaniem zgody i podpisaniem umowy można załatwić nawet w 24 godziny!

Bądź nowoczesny, korzystaj bez posiadania! Leasing to nie tylko tradycyjne raty z opcją wykupu na koniec. W tej chwili dostępne są również inne, bardziej nowoczesne opcje. Jakie? Na przykład Leasing Nowoczesny, który znajdziesz w ofercie GRENKE. - Jest to opcja bez konieczności wykupu na koniec umowy. Działa to trochę jak wynajem – wyjaśnia Jakub Świętochowski. - Klient używa sprzętu, płaci niższe raty, a na koniec decyduje, czy chce zatrzymać produkt, czy wymienić go na nowy. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w przypadku szybko zmieniających się sprzętów, które i tak często będziemy wymieniać na nowe – dodaje.

Korzystaj z pomocy i doświadczenia innych! Jeśli prowadzisz własną firmę wiesz, jak cenne jest doświadczenie, które zdobywasz z każdym kolejnym rokiem i inwestycją. A teraz wyobraź sobie, że masz dostęp do wiedzy i doświadczenia osób, które pomogły już setkom firm na całym świecie, przeanalizowały tysiące rozwiązań i mają dostęp do najbardziej aktualnej dostępnej wiedzy. Korzystając z leasingu w takich koncernach jak GRENKE możesz również czerpać z wiedzy i doświadczenia doradców, którzy nie tylko wskażą Ci najlepszy w Twojej sytuacji produkt finansowy, ale podpowiedzą, jak skuteczniej i efektywniej rozwijać biznes.

- Dzisiaj, gdy firmy konkurują między sobą nie tylko najlepszym produktem, ale też całą gamą usług i produktów komplementarnych oraz filozofią działania, szukanie zwinnych i inteligentnych rozwiązań, jest szczególnie ważne – mówi Jakub Świętochowski. - W GRENKE pamiętamy o tym zarówno rozwijając własną firmę, jak i doradzając innym. W końcu im lepiej i prężniej będą się rozwijały firmy z sektora MŚP, tym lepiej dla całej gospodarki!

 

 

 

 

 

GRENKE to partner finansowy dla biznesu. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu GRENKE AG, który powstał w latach 70-tych w Niemczech. GRENKE AG oferuje swoim Klientom szeroką gamę usług: od elastycznych rozwiązań leasingowych, przez produkty bankowe, po faktoring. Obecnie jest to jedna z największych niezależnych firm finansowych notowana na giełdzie we Frankfurcie nad Menem. W Polsce GRENKE finansuje inwestycje poprzez  leasing i wspiera rozwój firm oferując faktoring. Ma siedzibę w Poznaniu i 4 biura regionalne.

  • Marta Górecka
  • Marketing Manager
  • mgorecka@grenke.pl
  • +48 691 710 866
  • +48 61 872 37 38
  • GRENKELEASING Sp. z o.o.
  • abpa A. Baraniaka 88
  • 61–131 Poznań